Blokelių mūrijimas

ROCLITE akyto betono blokelių mūrijimui naudokite specialius klijus blokeliams arba smulkiagrūdį mūro mišinį, t.y. rišančiąją medžiagą. Visos siūlės turi būti tolygiai užpildytos rišančiąja medžiaga.  Mišinio sluoksnis turi būti toks, kad šiek tiek nutekėtų tarp blokų. Nutekėjusiam sluoksniui lengvai sukietėjus, perteklius nubraukiamas mentele. 

Blokeliai ROCLITE gali būti lengvai pjaunami tiek paprastu, tiek elektriniu juostiniu pjūklu.

Pirmoji blokelių eilė

Pirmos eilės klojimo metu naudokite cementinį mūro mišinį. Prieš tai pamatai turi būti padengti hidroizoliacija. Sienos lygumą tiek vertikaliai, tiek horizontaliai tikrinkite gulsčiuko pagalba, o reikiamas korekcijas atlikite guminiu plaktuku.
Sumūrijus eilę ir mišiniui sukietėjus būtinai išlyginkite blokelių paviršių šlifuokliu ir pašalinkite nuo paviršiaus susidariusias dulkes bei mišinio perteklių.

Pirmą eilę blokelių būtina armuoti. Tam pirmos eilės blokelių paviršiuje rankinės arba elektrinės frezos pagalba padarykite griovelius. Sienos kampuose grioveliai turi būti užsukti ovaliu kampu. Po frezavimo iš griovelių pašalinkite ten susidariusias dulkes. Atpjaukite ir sulenkite tinkamo dydžio armatūros strypą. Tam naudokite A-III Ø 8 mm storio armatūrą. Griovelius užpildykite klijų mišiniu. Įdėkite ir paspauskite armatūros strypus į griovelius užpildytus klijais. Armatūra turi būti pilnai padengta klijų mišiniu. Likusį mišinį pašalinkite.

Klijų vežimėlio arba mentelės pagalba tolygiai užtepkite klijų ant horizontalaus blokelio paviršiaus. Taip pat sutepkite ir vertikalius paviršius. Guminio plaktuko pagalba išlyginkite blokelius.

Sumūrijus pirmąją eilę būtina leisti mišiniui sukietėti ir pasiruošti lygų bei švarų horizontalų paviršių. Nelygumus pašalinkite šlifuoklio pagalba.

 

 

Sienos mūrijimas

Kai pirmosios eilės mišinys pakankamai sukietėjo, pradedamos formuoti sekančios eilė – mūrijamos sienos. Siekiant suformuoti lygią sieną, tikslinga naudoti statybinę virvę. Sienos mūrijimas pradedamas nuo pirmos eilės padengimo klijų sluoksniu. Tai patogiausia atlikti  su klijų vežimėliu. Klojimo metu blokelius iš akytojo betono būtina lygiai prispausti vieną prie kito. Tuomet blokeliai išlyginami, o nelygumai pašalinami šlifuokliu.  Blokelių klojimą tęskite tol, kol prieisite prie viršutinės langų ir durų angų ribos. Būtina armuoti kas ketvirtą blokelių eilę. 

 

Pertvaros formavimas iš  blokelių ROCLITE 120 arba ROCLITE 100

Patikrinkite grindų horizontalumą ir nustatykite pertvaros vietą. Esant būtinybei – išlyginkite pagrindą.  Klojinio tvirtumui prie sienos pritvirtinkite vertikalią atramą, o prie grindų – horizontalią. Prie grindų pritvirtinkite 10 mm putplasčio juostą. Juosta ir blokelio kraštinę padenkite mišiniu ir sujunkite.

Sekite, kad blokelio kreštinė būtų pilnai padengta mišiniu. Padėkite blokelį į vietą ir išlyginkite guminiu plaktuku. Padenkite antrojo blokelio kraštinę mišiniu ir padėkite jį greta pirmojo.
Pertvaros sujungimui su esama siena naudokite aliuminio strypą, kurį pritvirtinkite prie sienos 45° kampu.

Sumūrijus pirmąją eilę, tolygiai padenkite viršutinį blokelio paviršių klijų mišiniu ir pradėkite kloti sekančią eilę.

Angų, kiaurymių formavimas sienoje

Formuojant angas komunikaciniams vamzdžiams sienoje iš akytojo betono reikia atkreipti dėmesį, kad pjūvis neitų per horizontalias armuotas siūles. Taip pat negalima atlikti pjūvių pastato kampuose, reikia sekti, kad išpjovų skylės nesusikirstų, kadangi nupjauta dalis turėtų veikti kaip skliautas.  

Kiaurymėms, kurių skersmuo didenis nei 500 mm, projektuotojas privalo atlikti papildomus atsparumo, tvirtumo skaičiavimus. Kiaurymės sienoje gali būti formuojamos sausuoju metodu naudojant deimantinį grąžtą. 

Griovelius kabeliams galima suformuoti elektrine arba rankine freza. 

Deformacinės siūlės

Oro sąlygos gali įtakoti sienos tūrio pokyčius. Bloko siena turi didelį atsparumą tempimui, tačiau su laiku gali atsirasti įtrūkimų, kurie neturi įtakos sienos tvirtumui.  Įtrūkimai taip pat gali atsirasti nuo nepakankamo pagrindo ar atraminių sijų tvirtumo.  Ieškant tinkamo sprendimo sienai mes rekomenduojame pasikonsultuoti su projektuotojais ir statytojais.
Norint sumažinti trūkių atsiradimo tikimybę statant sienas iš blokelių ROCLITE, mes rekomenduojame padalinti sieną į dalis naudojant deformacines siūles taip pat armuoti sienas. 

Tikslią deformacinių siūlių vietą gali nustatyti tik projektuotojas, kuris tiksliai žino pastato konstrukciją ir medžiagų suderinamumą.

Deformacinė siūlė turi būti formuojama:

  • prie šiltos ir šaltos sienos sujungimo arba perėjimuose;
  • staigaus sienos storio / aukščio pasikeitimo atveju;
  • prie ilgų vidinių sienų susikirtimo vietų;
  • jei nearmuotų sienų ilgis yra didesnis nei 6 m (sienų sutvirtinimas leidžia padidinti deformacinių siūlių
    tarpusavio atstumą iki 14m);

Deformacinės siūlės paprastai yra užpildomos mineraline vata. Iš išorės ir vidaus išorinės sienos deformacines siūles sandarina elastingu siūlių užpildu, kuris lauko sąlygomis turi būti atsparus išorinės aplinkos įtakai. Siūlės ilgis turi būti derinamas su projektuotoju – rekomenduojamas siūlės ilgis 10-15 mm.

Bauroc, UAB
Adresas P. Lukšio g. 32/ J. Kubiliaus g. 12